23.04.2021
Ponad 100 szkół dołączyło do Drużyny Sir PETera

W kwietniu rozpoczęła się realizację pierwszego etapu projektu Re_kologia, prowadzonego przez PepsiCo Polska wspólnie z Rekopol Organizacją Odzysku Opakowań S.A. Do akcji edukacyjnej „DRUŻYNA SIR PET-ERA” dołączyły szkoły z rejonów fabryk PepsiCo oraz z Warszawy. 

Chęć udziału w akcji wyraziły 103 placówki, zgłaszając łącznie prawie 600 klas 1-3 oraz ponad 11 tysięcy dzieci! Wszystkie te szkoły otrzymują od organizatorów bogate, bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych, stworzonych specjalnie dla nich wspólnie z metodykiem. Materiały edukacyjne pozwolą dzieciom na pozyskanie w atrakcyjny sposób wiedzy na temat segregowania odpadów, która następnie przeniosą do swoich domów.

W skład pakietów wchodzą:

  • scenariusze zajęć lekcyjnych (1 sztuka na klasę)
  • pakiet kart pracy (1 zestaw na klasę, do kserowania w liczbie dzieci)
  • tablica elektrostatyczna „Jak segregować odpady” (1 sztuka na klasę)
  • karty do przeprowadzania Quizów (1 komplet na klasę)
  • plakat wyzwań (1 sztuka na klasę)
  • naklejki do plakatu wyzwań (po 2 arkusze w formacie A3 na klasę)
  • puzzle magnetyczna dla każdego ucznia (w liczbie dzieci w danej klasie)
  • zgniatarka do butelek (1 sztuka na szkołę)

Celem akcji jest przeprowadzenie trzech tematycznych zajęć, podczas których uczniowie poznają bohaterów programu (SIR PET-ER, Czarodziejka PETunia, Chochlik PETrynio) i realizują przygotowane przez nich eko wyzwania. Podczas zajęć dzieci za wykonanie każdego zadania związanego z segregacją odpadów i recyklingiem butelek PET otrzymują naklejki, które przyklejają na plakacie wyzwań. W efekcie ukończenia wszystkich 9 ćwiczeń, dzieci kompletują na plakacie napis REKOLOGIA i mogą zostać rycerzami SIR PET-ERA i dołączyć do Drużyny Obrońców Środowiska, za co otrzymają pamiątkowe puzzle.

 

 

Czytaj dalej
Światowy Dzień Recyklingu
18 marca to szczególnie ważna data dla wszystkich przyjaciół naszej Drużyny. Domyślacie się dlaczego? Ponieważ to właśnie dzisiaj obchodzimy Światowy
Czytaj więcej
18.03.2023