23.04.2021
Ponad 100 szkół dołączyło do Drużyny Sir PETera

W kwietniu rozpoczęła się realizację pierwszego etapu projektu Re_kologia, prowadzonego przez PepsiCo Polska wspólnie z Rekopol Organizacją Odzysku Opakowań S.A. Do akcji edukacyjnej „DRUŻYNA SIR PET-ERA” dołączyły szkoły z rejonów fabryk PepsiCo oraz z Warszawy. 

Chęć udziału w akcji wyraziły 103 placówki, zgłaszając łącznie prawie 600 klas 1-3 oraz ponad 11 tysięcy dzieci! Wszystkie te szkoły otrzymują od organizatorów bogate, bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych, stworzonych specjalnie dla nich wspólnie z metodykiem. Materiały edukacyjne pozwolą dzieciom na pozyskanie w atrakcyjny sposób wiedzy na temat segregowania odpadów, która następnie przeniosą do swoich domów.

W skład pakietów wchodzą:

  • scenariusze zajęć lekcyjnych (1 sztuka na klasę)
  • pakiet kart pracy (1 zestaw na klasę, do kserowania w liczbie dzieci)
  • tablica elektrostatyczna „Jak segregować odpady” (1 sztuka na klasę)
  • karty do przeprowadzania Quizów (1 komplet na klasę)
  • plakat wyzwań (1 sztuka na klasę)
  • naklejki do plakatu wyzwań (po 2 arkusze w formacie A3 na klasę)
  • puzzle magnetyczna dla każdego ucznia (w liczbie dzieci w danej klasie)
  • zgniatarka do butelek (1 sztuka na szkołę)

Celem akcji jest przeprowadzenie trzech tematycznych zajęć, podczas których uczniowie poznają bohaterów programu (SIR PET-ER, Czarodziejka PETunia, Chochlik PETrynio) i realizują przygotowane przez nich eko wyzwania. Podczas zajęć dzieci za wykonanie każdego zadania związanego z segregacją odpadów i recyklingiem butelek PET otrzymują naklejki, które przyklejają na plakacie wyzwań. W efekcie ukończenia wszystkich 9 ćwiczeń, dzieci kompletują na plakacie napis REKOLOGIA i mogą zostać rycerzami SIR PET-ERA i dołączyć do Drużyny Obrońców Środowiska, za co otrzymają pamiątkowe puzzle.

 

 

Czytaj dalej
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie Miecia – nietypowa żółta śmieciarka, 13 września pojawiła się w Szkole Podstawowej
Czytaj więcej
25.09.2023