25.09.2023
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie

Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie

Miecia – nietypowa żółta śmieciarka, 13 września pojawiła się w Szkole Podstawowej w Augustowie. Była to główna nagroda w konkursie „Papier, plastik, szkło i bio – segregacja to jest to!”, realizowanym w ramach projektu Re_kologia, prowadzonego przez Rekopol oraz PepsiCo. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto segregować odpady i poznali tajniki ich recyklingu.

Dlaczego warto segregować butelki PET? Jak wygląda proces ich recyklingu? Co może powstać w wyniku ich przetworzenia? Właśnie na te pytania uczniom odpowiedziała Miecia – nietypowe centrum recyklingu. Miecia nie jest jednak zwykłą śmieciarką – w jej wnętrzu zamiast odpadów znajduje się interaktywna wystawa pokazująca, jak mogą stać się wartościowymi surowcami. Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć, ale także poczuć i dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET. Wizyta śmieciarki była jedną z głównych nagród w konkursie „Papier, plastik, szkło i bio – segregacja to jest to!”, realizowanym w ramach projektu Re_kologia (www.rekologia.pl).  

Szkoła Podstawowa w Augustowie uczestniczyła w programie edukacyjnym „Drużyna SIR PET-ERA” (Re_kologia) w roku 2022/2023. Ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli w realizację programu edukacyjnego, zaowocowało zwycięstwem klasy 3b w głównym konkursie. Zadaniem uczniów było przygotowanie gry planszowej na temat segregacji odpadów. Uczniowie wykazali się nie tylko dużą wiedzą, ale także wielką kreatywnością.

Po przekazaniu nagród rzeczowych przyszedł czas na nagrodę główną – wizytę Mieci. 13 września mobilne centrum pojawiło się przed szkołą. Entuzjazm i zainteresowanie dzieci i młodzieży było ogromne! Zwycięzcy powitali śmieciarkę w żółtych koszulkach, nawiązujących do koloru pojazdu. Podczas prowadzonych krótkich warsztatów sprawdzali swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, a także poznawali ciekawostki ze świata recyklingu. Zabawom i pytaniom nie było końca. Młodzi zdobytą wiedzę obiecali szerzyć między rówieśnikami i rodzinami. Jak zawsze, również i tym razem dużym zainteresowaniem cieszyła się zjeżdżalnia.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, że śmieciarka Miecia zyskała nowych, tak wspaniałych przyjaciół!

2 276 szkół podstawowych, 13 214 klas i ponad 300 tysięcy dzieci objętych działaniami – to łączny wynik trzech lat funkcjonowania ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Re_kologia. Przedsięwzięcie mające na celu edukację w zakresie segregowania odpadów i recyklingu, realizowane było przez PepsiCo Polska oraz Rekopol Organizację Odzysku Opakowań od 2021 roku.

Relację z wizyty można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=QJ2DG5CIheE

Więcej informacji na temat projektu: www.rekologia.pl, www.druzynasirpetera.pl.

Czytaj dalej
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie Miecia – nietypowa żółta śmieciarka, 13 września pojawiła się w Szkole Podstawowej
Czytaj więcej
25.09.2023