20.01.2023
Dwie edycje Rekologii za nami – przeżyjmy to jeszcze raz!

Niedawno rozpoczęliśmy kolejny rok z Sir PETerem i jego drużyną. Ciągle mamy nowe pomysły, a do naszego programu dołączają kolejne szkoły, o czym na bieżąco informujemy. Czasami warto jednak trochę powspominać. Dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki film, podsumowujący dwie pierwsze edycje Rekologii.

Głównym celem kampanii społecznej „Rekologia” od początku było nauczanie młodzieży ze szkół podstawowych segregacji odpadów, zwłaszcza plastikowych. Dwie pierwsze edycje przyniosły naprawdę wspaniałe rezultaty. Nauka ekologicznych postaw poprzez różnego rodzaju quizy, zabawy, zagadki i konkursy, wspierane przez magicznych bohaterów Drużyny Sir PETera okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

W 2022 roku w naszej akcji wzięło udział prawie 1000 szkół z całej Polski, dzięki czemu zaangażowaliśmy ponad 155 000 uczniów! Aż 98% nauczycieli potwierdziło, że program Rekologii stanowił wartościową pomoc w edukacji.

Dodatkowo w trakcie pierwszych dwóch edycji, wzięliśmy udział w licznych inicjatywach ekologicznych. Współpracowaliśmy na przykład ze Stowarzyszeniem Czysta Polska, prowadziliśmy działania edukacyjne sprzątając śmieci w Zakopanem, na nadmorskich plażach i brzegach polskich rzek.

To wszystko, oraz dużo więcej dowiecie się oglądając nasz nowy film. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Czytaj dalej
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie Miecia – nietypowa żółta śmieciarka, 13 września pojawiła się w Szkole Podstawowej
Czytaj więcej
25.09.2023