23.02.2022
PepsiCo, Fundacja PepsiCo i PCK pomagają potrzebującym

Bezpieczeństwo żywnościowe aktualnie jest jednym z największych wyzwań, z jakim borykają się osoby potrzebujące. Odpowiedzieć na ten problem postanowili partnerzy Rekologii, czyli PepsiCo Polska oraz Fundacja PepsiCo, którzy weszli we współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem w programie Food for Good.

Bezpieczeństwo żywnościowe dla każdego

Pandemia Covid-19 niewątpliwie bardzo dotkliwie wpłynęła na życie każdego z nas. Niestety, jedną z jej najbardziej poważnych konsekwencji jest pogłębienie problemów, z którymi borykają się osoby potrzebujące. Jedną z poważniejszych konsekwencji pandemii jest między innymi pogorszenie się stanu bezpieczeństwa żywnościowego, czyli stałego dostępu do żywności.

Fundacja PepsiCo, jeden z partnerów naszej akcji Rekologia, od lat aktywnie działa na rzecz dostępu do pożywienia. Od początku trwania pandemii Covid-19 PepsiCo wraz z Fundacją PepsiCo przeznaczyły w Polsce niemal 6 mln złotych na przeciwdziałanie jej negatywnym skutkom. 

Chcąc i w tym roku zapewnić bezpieczeństwo żywnościowego dla każdego, kto potrzebuje wsparcia, niedawno postanowili oni połączyć siły z Polskim Czerwonym Krzyżem, który reprezentowany jest przez jego Oddział Mazowiecki. Nie był to oczywiście przypadkowy wybór, gdyż PCK cieszy się nie tylko wielkim zaufaniem społecznym, ale także wniesie do projektu dużo dobrego dzięki rozbudowanej siatce oddziałów:

„Będąc członkiem lokalnej społeczności, naszym obowiązkiem jest wspieranie tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Dzięki takim programom jak Food For Good jesteśmy w stanie zrealizować te cele i zapewnić środki niezbędne do łagodzenia skutków trwającego kryzysu. Jesteśmy przekonani, że współpracując z Polskim Czerwonym Krzyżem możemy dotrzeć do najbardziej potrzebujących – w dużej mierze dzięki doświadczeniu tej organizacji w niesieniu pomocy i zaufaniu, jakim się ona cieszy wśród Polek i Polaków”.

– Michał Jaszczyk, prezes zarządu PepsiCo Polska

180 tysięcy posiłków dla potrzebujących

Plan działania na 2022 rok jest prosty — pomoc potrzebującym mieszkającym w województwach mazowieckim, małopolskim i lubelskim! Oferowane wsparcie możemy podzielić na dwa filary:

  • dofinansowanie obiadów dla potrzebujących uczniów w szkołach i świetlicach będących pod opieką PCK,
  • przygotowywanie kwartalnych paczek z żywnością dla osób starszych i samotnych oraz dla potrzebujących rodzin wielodzietnych.

„Dzięki funduszom z Fundacji PepsiCo będziemy mogli nie tylko realnie wpłynąć na odciążenie domowych budżetów beneficjentów, ale także zaspokoić codzienne potrzeby żywieniowe najmłodszych poprzez zapewnienie im obiadów w szkolnych i świetlicowych stołówkach”.

– Honorata Krzywoń, dyrektor Oddziału Mazowieckiego Polskiego Czerwonego Krzyża

Ale to nie wszystko!

Fundacja PepsiCo połączy Food For Good z ich drugim ważnym przedsięwzięciem, czyli Rekologią! Dlatego właśnie do 37 świetlic będących częścią programu dostarczone zostaną nie tylko posiłki, ale także nasze materiały rekologiczne!

Programy te będą stanowiły wspaniałe wsparcie dla animatorów świetlic, którzy prowadzą luźne, pozalekcyjne zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Dostarczone im materiały, czyli książeczki, karty pracy i scenariusze zajęć, pozwolą na urozmaicenie spotkań świetlicowych oraz pomogą dzieciom w wesoły i przyjazny sposób zdobyć wiedzę na temat recyklingu.

Brawo PepsiCo, brawo Fundacja, brawo PCK — robicie super robotę!

Czytaj dalej
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie Miecia – nietypowa żółta śmieciarka, 13 września pojawiła się w Szkole Podstawowej
Czytaj więcej
25.09.2023