21.06.2022
Rekologia po raz kolejny częścią Operacji Czysta Rzeka

Z dumą możesz powiedzieć, że nasza przyjaźń z Operacją Czysta Rzeka nadal kwitnie! Już niedługo po raz kolejny ruszymy w Polskę, by zadbać o otaczającą nas naturę i pomóc zapierającej dech w piersiach faunie i florze naszych regionów.

W tym roku już po raz czwarty Operacja Czysta Rzeka rusza do akcji. Z nadejściem ciepłych dni walczą oni o to, by było nam wszystkim jak najprzyjemniej na świeżym powietrzu. A my oczywiście z chęcią po raz kolejny do nich dołączamy!

Jak sami o sobie mówią, są oni „największą akcją społecznego sprzątania rzek, która tworzona jest przez grupę ludzi zachęcających do wzięcia sprawy w swoje ręce i zadbania o swoje najbliższe otoczenie”. Nie ma co, zdecydowanie podzielają oni naszą pasję do ekologii! Z roku na rok pobijają także własne rekordy:

  • w czasie pierwszej edycji w 2019 roku 2000 wolontariuszy z całej Polski zebrało prawie 55 ton śmieci,
  • w 2020 roku działali w marcu w ramach pandemicznej akcji Operacja Rzeka dla Szpitali i wspierali lokalne ośrodki medyczne,
  • rok temu poszerzyli horyzonty i wraz z 4800 wolontariuszami zebrali ponad 210 ton odpadów w ponad 350 akcjach w całej Polsce oraz uprzątnęli 30 polskich rzek.

Brzmi wspaniale, prawda? Dlatego tak dumni jesteśmy z tego, że mogliśmy działać ramię w ramię z ich fantastyczną ekipą jako partnerzy!

Rekologia i PepsiCo zakasują rękawy

Jak wygląda nasza współpraca z Operacją Czystą Rzeką? Sprawa jest prosta — po prostu łapiemy rękawiczki i worki i bierzemy się za sprzątanie! Wolontariusze z PepsiCo mają w tym już wprawę, gdyż w zeszłym oku oczyścili prawy brzeg Wisły w Warszawie z aż 750 kg odpadów. Co więcej, zajęło im to zaledwie trzy godziny!

To nie był zwyczajny dzień pracy. W zaledwie kilka godzin zebraliśmy kilkaset kilogramów odpadów. Oczywiście, można powiedzieć, że to kropla w morzu, ale takie nastawienie sprawi, że utoniemy w odpadach.

– opowiadała rok temu Małgorzata Skonieczna z PepsiCo, uczestniczka akcji i zaangażowana promotorka ekologii.

A jakie są nasze plany na ten rok? Chcemy pobić zeszłoroczny rekord! Dlatego działać będziemy w ramach specjalnie powołanych sztabów wolontariuszy, którzy zabiorą się za potrzebne porządki na brzegu Wisły.

Ruszamy już za chwilę — obserwujcie Rekologię na Facebooku, żeby zobaczyć, jak nam idzie!

Czytaj dalej
Światowy Dzień Recyklingu
18 marca to szczególnie ważna data dla wszystkich przyjaciół naszej Drużyny. Domyślacie się dlaczego? Ponieważ to właśnie dzisiaj obchodzimy Światowy
Czytaj więcej
18.03.2023