21.06.2022
Rekologia po raz kolejny częścią Operacji Czysta Rzeka

Z dumą możesz powiedzieć, że nasza przyjaźń z Operacją Czysta Rzeka nadal kwitnie! Już niedługo po raz kolejny ruszymy w Polskę, by zadbać o otaczającą nas naturę i pomóc zapierającej dech w piersiach faunie i florze naszych regionów.

W tym roku już po raz czwarty Operacja Czysta Rzeka rusza do akcji. Z nadejściem ciepłych dni walczą oni o to, by było nam wszystkim jak najprzyjemniej na świeżym powietrzu. A my oczywiście z chęcią po raz kolejny do nich dołączamy!

Jak sami o sobie mówią, są oni „największą akcją społecznego sprzątania rzek, która tworzona jest przez grupę ludzi zachęcających do wzięcia sprawy w swoje ręce i zadbania o swoje najbliższe otoczenie”. Nie ma co, zdecydowanie podzielają oni naszą pasję do ekologii! Z roku na rok pobijają także własne rekordy:

  • w czasie pierwszej edycji w 2019 roku 2000 wolontariuszy z całej Polski zebrało prawie 55 ton śmieci,
  • w 2020 roku działali w marcu w ramach pandemicznej akcji Operacja Rzeka dla Szpitali i wspierali lokalne ośrodki medyczne,
  • rok temu poszerzyli horyzonty i wraz z 4800 wolontariuszami zebrali ponad 210 ton odpadów w ponad 350 akcjach w całej Polsce oraz uprzątnęli 30 polskich rzek.

Brzmi wspaniale, prawda? Dlatego tak dumni jesteśmy z tego, że mogliśmy działać ramię w ramię z ich fantastyczną ekipą jako partnerzy!

Rekologia i PepsiCo zakasują rękawy

Jak wygląda nasza współpraca z Operacją Czystą Rzeką? Sprawa jest prosta — po prostu łapiemy rękawiczki i worki i bierzemy się za sprzątanie! Wolontariusze z PepsiCo mają w tym już wprawę, gdyż w zeszłym oku oczyścili prawy brzeg Wisły w Warszawie z aż 750 kg odpadów. Co więcej, zajęło im to zaledwie trzy godziny!

To nie był zwyczajny dzień pracy. W zaledwie kilka godzin zebraliśmy kilkaset kilogramów odpadów. Oczywiście, można powiedzieć, że to kropla w morzu, ale takie nastawienie sprawi, że utoniemy w odpadach.

– opowiadała rok temu Małgorzata Skonieczna z PepsiCo, uczestniczka akcji i zaangażowana promotorka ekologii.

A jakie są nasze plany na ten rok? Chcemy pobić zeszłoroczny rekord! Dlatego działać będziemy w ramach specjalnie powołanych sztabów wolontariuszy, którzy zabiorą się za potrzebne porządki na brzegu Wisły.

Ruszamy już za chwilę — obserwujcie Rekologię na Facebooku, żeby zobaczyć, jak nam idzie!

Czytaj dalej
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie Miecia – nietypowa żółta śmieciarka, 13 września pojawiła się w Szkole Podstawowej
Czytaj więcej
25.09.2023