21.04.2021
Czym skorupka za młodu nasiąknie…

W kwietniu rozpoczęła się Re_kologia – trzyletni projekt społeczno-edukacyjny, adresowany do rodziców, nauczycieli i opiekunów dzieci w wieku szkolnym. Jego celem jest podniesienie świadomości dotyczącej segregacji odpadów z tworzyw sztucznych.

Projekt realizowany jest przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. we współpracy z PepsiCo Polska oraz Pracownią EB. Działania podzielone są na kilka etapów. W pierwszej fazie Re_kologia obejmie szkoły (i uczniów) z regionów, w których firma PepsiCo prowadzi swoje zakłady produkcyjne, a więc ma też najsilniejszy wpływ na lokalne społeczności. Partnerzy mogą liczyć, między innymi, na:

  • bezpłatne wsparcie i liczne programy edukacyjne, w tym scenariusze lekcji, pytania do interaktywnych quizów
  • wykorzystanie mobilnej strefy edukacyjnej – Mieci, czyli interaktywnej śmieciarki, w której znajduje się wystawa poświęcona recyklingowi. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych są: zjeżdżalnia i taras widokowy,
  • współpracę i wsparcie działań podejmowanych z samorządami oraz lokalnymi podmiotami gospodarującymi odpadami,
  • zaangażowanie pracowników PepsiCo w lokalne działania na rzecz ochrony środowiska.

Wraz z rozwojem akcji będzie ona obejmować swoim zasięgiem kolejne szkoły, placówki oświatowe i instytucje publiczne w całym kraju. Partnerzy w ramach współpracy, oprócz wyżej wymienionych świadczeń, mogą liczyć na promocję w mediach społecznościowych i inne działania digitalowe.

Re_kologia ma swojego rycerza.

Ważnym elementem projektu jest, oparta na bajkowej postaci, akcja edukacyjna pod nazwą DRUŻYNA SIR PET-ERA. Jej bohaterem jest mężny rycerz, którego celem jest odzyskanie jak największej ilości nieprzetworzonego plastiku. Towarzyszą mu: czarodziejka Petunia, która dysponuje magiczną mocą pozwalająca dawać plastikowym opakowaniom drugie życie oraz Petrynio – młody adept zapatrzony w swojego mentora sir PET-era. Wytrwale pomagający mu w re_kologicznej misji.

 

Najnowsze informacje dotyczące projektu można śledzić na fanpage’u akcji na Facebooku.

Czytaj dalej
Światowy Dzień Recyklingu
18 marca to szczególnie ważna data dla wszystkich przyjaciół naszej Drużyny. Domyślacie się dlaczego? Ponieważ to właśnie dzisiaj obchodzimy Światowy
Czytaj więcej
18.03.2023