05.01.2023
W Drużynie SIR PET-ERA jest już blisko 1200 szkół!

Nowy rok SIR PET-ER rozpoczął w naprawdę znakomitym nastroju. Bardzo ucieszyła go informacja o tym, że w naszej edukacyjnej zabawie uczestniczy już prawie 1200 szkół z całej Polski. Do wszystkich placówek dostarczyliśmy pakiety bezpłatnych materiałów edukacyjnych z obszernym podręcznikiem dla nauczycieli i zadaniami dla uczniów. Przygotowaliśmy również dodatkowe pomoce online oraz atrakcyjne zagadki, których rozwiązanie wymaga wiedzy i współpracy w grupach.

W roku szkolnym 2022/2023 odbywa się trzecia już edycja programu edukacyjnego „Drużyna SIR PET-ERA”, realizowanego w ramach projektu Re_kologia. O jej sukcesie najlepiej świadczą liczby:

  • 1192 szkoły
  • 3646 klasy 1-3 (73 848 zgłoszonych dzieci)
  • 2769 klasy 4-8

Zagadki od członków Drużyny

Po otrzymaniu materiałów edukacyjnych, wszystkie szkoły przystąpiły do realizacji zajęć, zgodnie z przesłanymi scenariuszami. Nasze materiały możecie również bezpłatnie pobrać na stronie programu www.druzynasirpetera.pl.

Ale to nie wszystko! W tym roku pojawiła się także niespodzianka – specjalne zagadki od członków Drużyny. Ich odgadnięcie wymaga nie tylko sprytu i spostrzegawczości, ale przede wszystkim współpracy. Uczniowie rozwiązują poszczególne problemy pracując w grupach, a każdy z nich posiada inną informację, niezbędną by prawidłowo wykonać zadanie. Sprawdzimy, czy uda Wam się dojść do tego, kto wyrzucił odpady w niewłaściwe miejsce, ile misiów mogą wypełnić elfy tworzywem rPET w ciągu jednego dnia, lub jak pomóc Mieci w uzupełnieniu mapy PSZOK-u.

Na stronie internetowej przez cały czas dostępna jest Mapa PETrylandii, na której można pochwalić się efektami. Pierwsze relacje już się tam pojawiły.

Konkurs z nagrodami

Zwieńczeniem tegorocznego programu edukacyjnego będzie konkurs, polegający na stworzeniu projektu gry planszowej, która następnie zostanie wykonana. Najlepsze szkoły zostaną nagrodzone m.in. tablicą interaktywną, projektorem czy przyjazdem mobilnej strefy edukacyjnej – Mieci.

Tegoroczna edycja objęta została honorowymi patronatami m.in. Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Opolu, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj dalej
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie Miecia – nietypowa żółta śmieciarka, 13 września pojawiła się w Szkole Podstawowej
Czytaj więcej
25.09.2023