05.01.2023
W Drużynie SIR PET-ERA jest już blisko 1200 szkół!

Nowy rok SIR PET-ER rozpoczął w naprawdę znakomitym nastroju. Bardzo ucieszyła go informacja o tym, że w naszej edukacyjnej zabawie uczestniczy już prawie 1200 szkół z całej Polski. Do wszystkich placówek dostarczyliśmy pakiety bezpłatnych materiałów edukacyjnych z obszernym podręcznikiem dla nauczycieli i zadaniami dla uczniów. Przygotowaliśmy również dodatkowe pomoce online oraz atrakcyjne zagadki, których rozwiązanie wymaga wiedzy i współpracy w grupach.

W roku szkolnym 2022/2023 odbywa się trzecia już edycja programu edukacyjnego „Drużyna SIR PET-ERA”, realizowanego w ramach projektu Re_kologia. O jej sukcesie najlepiej świadczą liczby:

  • 1192 szkoły
  • 3646 klasy 1-3 (73 848 zgłoszonych dzieci)
  • 2769 klasy 4-8

Zagadki od członków Drużyny

Po otrzymaniu materiałów edukacyjnych, wszystkie szkoły przystąpiły do realizacji zajęć, zgodnie z przesłanymi scenariuszami. Nasze materiały możecie również bezpłatnie pobrać na stronie programu www.druzynasirpetera.pl.

Ale to nie wszystko! W tym roku pojawiła się także niespodzianka – specjalne zagadki od członków Drużyny. Ich odgadnięcie wymaga nie tylko sprytu i spostrzegawczości, ale przede wszystkim współpracy. Uczniowie rozwiązują poszczególne problemy pracując w grupach, a każdy z nich posiada inną informację, niezbędną by prawidłowo wykonać zadanie. Sprawdzimy, czy uda Wam się dojść do tego, kto wyrzucił odpady w niewłaściwe miejsce, ile misiów mogą wypełnić elfy tworzywem rPET w ciągu jednego dnia, lub jak pomóc Mieci w uzupełnieniu mapy PSZOK-u.

Na stronie internetowej przez cały czas dostępna jest Mapa PETrylandii, na której można pochwalić się efektami. Pierwsze relacje już się tam pojawiły.

Konkurs z nagrodami

Zwieńczeniem tegorocznego programu edukacyjnego będzie konkurs, polegający na stworzeniu projektu gry planszowej, która następnie zostanie wykonana. Najlepsze szkoły zostaną nagrodzone m.in. tablicą interaktywną, projektorem czy przyjazdem mobilnej strefy edukacyjnej – Mieci.

Tegoroczna edycja objęta została honorowymi patronatami m.in. Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Opolu, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj dalej
Światowy Dzień Recyklingu
18 marca to szczególnie ważna data dla wszystkich przyjaciół naszej Drużyny. Domyślacie się dlaczego? Ponieważ to właśnie dzisiaj obchodzimy Światowy
Czytaj więcej
18.03.2023