13.01.2023
Więcej napojów PepsiCo w wielorazowych opakowaniach

Firma PepsiCo, jeden z partnerów Rekologii ogłosiła niedawno ambitny plan, polegający na zwiększeniu udziału napojów sprzedawanych w opakowaniach wielokrotnego użytku z 10 do 20% do 2030 roku. Oczywiście taka informacja bardzo ucieszyła SIR PETera, szczególnie, że projekt jest częścią szerszej strategii działań, zmierzających do redukcji zużycia plastiku.

Dobrze Wam znane napoje PepsiCo są oferowane w opakowaniach wielokrotnego użytku oraz wykorzystujących nowe technologie już od 2018 roku, co przyczynia się znacząco do zmniejszenia zużycia plastiku pierwotnego. Ponadto, firma angażuje się w działania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego, m.in. poprzez udział w globalnym zobowiązaniu New Plastics Economy. Ponowne wykorzystanie surowców i materiałów jest dla naszego partnera sposobem na realizację celów, zakładających zmniejszenie aż o 50% zużycia plastiku do produkcji opakowań na całym świecie do roku 2030. PepsiCo współpracuje w tym celu z rozlewniami napojów, stale zwiększając udział plastiku pochodzącego z recyklingu.

Cztery kierunki działań

Zgodnie z hasłem Fundacji Ellen MacArthur „Korzystajmy wielokrotnie – wymyślmy opakowania na nowo”, PepsiCo będzie podejmować działania w czterech kierunkach.

– Promocja wykorzystania przyszłościowych rozwiązań SodaStream w domu i w miejscu pracy

– Zwiększenie udziału plastikowych butelek wielokrotnego użytku wykonanych z PET oraz butelek szklanych

– Rozwój działalności, związanej z rozlewaniem napojów w punktach gastronomicznych z wykorzystaniem kubków wielokrotnego użytku

– Zwiększenie produkcji proszków i koncentratów do samodzielnego przygotowania napojów np. w domu.

Zapewne jesteście ciekawi, co kryje się pod pojęciem SodaStream? To nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na odkrywanie nowych sposobów konsumpcji wody gazowanej i ulubionych marek napojów oraz zastosowanie pojemników wielokrotnego użytku. W ten sposób można będzie wyeliminować z obiegu ponad 200 miliardów plastikowych butelek do 2030 roku. Stacje wodne SodaStream znajdują się już na przykład w nowej siedzibie PepsiCo w Warszawie.

Odpowiedzialność za środowisko

To jednak nie koniec dobrych informacji! Podczas wydarzenia European Circular Retail Congress nasz partner otrzymał nagrodę za projekt „PEPSI butelka w 100% z recyklingu”. To doskonały przykład działań w zakresie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Efektem wdrożenia projektu jest wprowadzenie na rynek napojów Lipton Ice Tea, Pepsi, oraz Mirinda w butelkach pochodzących w 100% z rPET, czyli przetworzonego plastiku, nadającego się do wielokrotnego użytku. Udział tych opakowań stanowi obecnie 85% całej ilości plastiku, wykorzystywanego przez PepsiCo do produkcji butelek.

Czytaj dalej
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie Miecia – nietypowa żółta śmieciarka, 13 września pojawiła się w Szkole Podstawowej
Czytaj więcej
25.09.2023