13.01.2023
Więcej napojów PepsiCo w wielorazowych opakowaniach

Firma PepsiCo, jeden z partnerów Rekologii ogłosiła niedawno ambitny plan, polegający na zwiększeniu udziału napojów sprzedawanych w opakowaniach wielokrotnego użytku z 10 do 20% do 2030 roku. Oczywiście taka informacja bardzo ucieszyła SIR PETera, szczególnie, że projekt jest częścią szerszej strategii działań, zmierzających do redukcji zużycia plastiku.

Dobrze Wam znane napoje PepsiCo są oferowane w opakowaniach wielokrotnego użytku oraz wykorzystujących nowe technologie już od 2018 roku, co przyczynia się znacząco do zmniejszenia zużycia plastiku pierwotnego. Ponadto, firma angażuje się w działania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego, m.in. poprzez udział w globalnym zobowiązaniu New Plastics Economy. Ponowne wykorzystanie surowców i materiałów jest dla naszego partnera sposobem na realizację celów, zakładających zmniejszenie aż o 50% zużycia plastiku do produkcji opakowań na całym świecie do roku 2030. PepsiCo współpracuje w tym celu z rozlewniami napojów, stale zwiększając udział plastiku pochodzącego z recyklingu.

Cztery kierunki działań

Zgodnie z hasłem Fundacji Ellen MacArthur „Korzystajmy wielokrotnie – wymyślmy opakowania na nowo”, PepsiCo będzie podejmować działania w czterech kierunkach.

– Promocja wykorzystania przyszłościowych rozwiązań SodaStream w domu i w miejscu pracy

– Zwiększenie udziału plastikowych butelek wielokrotnego użytku wykonanych z PET oraz butelek szklanych

– Rozwój działalności, związanej z rozlewaniem napojów w punktach gastronomicznych z wykorzystaniem kubków wielokrotnego użytku

– Zwiększenie produkcji proszków i koncentratów do samodzielnego przygotowania napojów np. w domu.

Zapewne jesteście ciekawi, co kryje się pod pojęciem SodaStream? To nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na odkrywanie nowych sposobów konsumpcji wody gazowanej i ulubionych marek napojów oraz zastosowanie pojemników wielokrotnego użytku. W ten sposób można będzie wyeliminować z obiegu ponad 200 miliardów plastikowych butelek do 2030 roku. Stacje wodne SodaStream znajdują się już na przykład w nowej siedzibie PepsiCo w Warszawie.

Odpowiedzialność za środowisko

To jednak nie koniec dobrych informacji! Podczas wydarzenia European Circular Retail Congress nasz partner otrzymał nagrodę za projekt „PEPSI butelka w 100% z recyklingu”. To doskonały przykład działań w zakresie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Efektem wdrożenia projektu jest wprowadzenie na rynek napojów Lipton Ice Tea, Pepsi, oraz Mirinda w butelkach pochodzących w 100% z rPET, czyli przetworzonego plastiku, nadającego się do wielokrotnego użytku. Udział tych opakowań stanowi obecnie 85% całej ilości plastiku, wykorzystywanego przez PepsiCo do produkcji butelek.

Czytaj dalej
Światowy Dzień Recyklingu
18 marca to szczególnie ważna data dla wszystkich przyjaciół naszej Drużyny. Domyślacie się dlaczego? Ponieważ to właśnie dzisiaj obchodzimy Światowy
Czytaj więcej
18.03.2023