26.11.2021
Witamy nowe szkoły w gronie Przyjaciół Sir PETera!

Przyszedł czas na drugą edycję programu „Drużyna Sir PETera”! Nasza akcja społeczno-edukacyjna ma na celu zwiększanie świadomości dotyczącej segregacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem tworzyw sztucznych. Naszym motorem napędowym jest troska o środowisko i to dzięki stałej współpracy z nauczycielami rozwijamy poprawne zachowania ekologiczne wśród najmłodszych.

Jak działamy?

Podstawą naszego programu są bezpłatne, opracowane m.in. przez dydaktyków pakiety edukacyjne. Korzystając z nich w trakcie lekcji dzieci poszerzają swoją wiedzę z zakresu ekologii. Szczególnie zaś staramy się przekazywać im zasady segregacji odpadów. Ale oczywiście, to nie wszystko…

Rozpoczynamy drugą edycję programu Drużyna Sir PETera

Niewątpliwym sukcesem jest to, że tym razem dołączyło do nas aż 977 szkół! Już niedługo na naszej stronie pojawi się też mapka PETrylandii – bajkowej krainy, w której plastik nie jest odpadem. Tak naprawdę to mapa placówek biorących udział w programie wraz z przykładami eko-działań. Widząc zaangażowanie we wcześniejszej edycji, jesteśmy przekonani, że będzie to miejsce pełne inspiracji!

Co czeka tym razem uczniów i nauczycieli? Do maja 2022 roku będą oni poszerzać swoją wiedzę na podstawie takich materiałów dydaktycznych jak plany zajęć, karty pracy, animacje edukacyjne, quizy, komiksy i wiele innych. Będą mieli okazję wykazać się także zmysłem plastycznym i prezenterskim, który wykorzystają w przygotowanym dla nich konkursie z super nagrodami. Czeka ich więc ciekawe, pełne interesujących wyzwań sześć eko-miesięcy!

Konkurs dla kreatywnych eko-działaczy

Każda z placówek będzie miała okazję wziąć udział w konkursie na przygotowanie jednej z trzech ścieżek edukacyjnych, czyli specjalnych przestrzeni w klasie czy szkole opisujących system segregacji odpadów lub recykling czy drugie życie butelki PET. Stacje te nie tylko wniosą ciekawy eko-element do szkół, ale będą też kreatywnym zadaniem dla uczniów, którzy współpracując przedstawią zdobytą w trakcie lekcji wiedzę. Włożony przez nich wysiłek niewątpliwie zasługiwał będzie na to, by usłyszał o nim świat! I tu do akcji wkroczą młodzi reporterzy, którzy w ramach konkursu przygotują materiał dziennikarski opisujący ich dzieło. Nie możemy się doczekać pierwszych zgłoszeń — przeczuwamy sporą dawkę kreatywności!

Oczywiście, nie ma konkursu bez nagród! Osiem placówek, które wykaże się szczególną pomysłowością, w przyszłym roku będzie mogło cieszyć się z nowej tablicy multimedialnej, projektora, pomocy naukowych lub wizyty Mieci!

Dołącz do Drużyny!

Bardzo cieszy nas to, jak wspaniale rozwija się rekologiczna społeczność! Co więcej, liczba działających z nami szkół może jeszcze się zwiększyć — cały czas aktywny jest nasz formularz zgłoszeniowy. Jeśli Wasza placówka chce skorzystać z naszej pomocy w szerzeniu wiedzy na temat tego, jak dbać o planetę, zapraszamy na stronę drużynasirpetera.pl!

Czytaj dalej
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie Miecia – nietypowa żółta śmieciarka, 13 września pojawiła się w Szkole Podstawowej
Czytaj więcej
25.09.2023