10.12.2021
Nagroda dla Czystej Polski za projekt​​ #odTATRpoBAŁTYK

Czas na świętowanie! Nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Czysta Polska otrzymali nagrodę w organizowanym przez Związek Firm Public Relations konkursie Złote Spinacze! Pękamy z dumy — wspieramy się wzajemnie w promowaniu ekologii oraz sprzątaniu każdego zakątka naszego kraju i wiemy, że Czysta Polska zasługuje na oklaski jak mało kto.

Złoty Spinacz dla Czystej Polski

Jaki projekt Jury nagrodziło statuetką Złotego Spinacza? Oczywiście #odTATRpoBAŁTYK, czyli inicjatywę, która na celu na wysprzątanie całej Polski wzdłuż i wszerz. Z dumą możemy powiedzieć też, że dołożyliśmy swoją rekologiczną cegiełkę do tego przedsięwzięcia! Wiemy więc, że #odTATRpoBAŁTYK to projekt niewątpliwie wyjątkowy, który wymagał ciężkiej pracy wielu pasjonatów, którzy dbanie o planetę stawiają na pierwszym miejscu.

Cała Polska dba o czystość naszego kraju

#odTATRpoBAŁTYK to projekt wyjątkowy także dlatego, że był dużym krokiem do przodu dla Czystej Polski. W 2021 roku celebrowali oni dziesięć lat działalności, w której trakcie promowali ekologiczne zachowania i organizowali między innymi wydarzenie Czyste Tatry. Z okazji jubileuszu postanowili jednak postawić poprzeczkę jeszcze wyżej i spełnić swoje marzenie o wysprzątaniu pozostałych regionów naszego kraju.

Tak powstała akcja #odTATRpoBAŁTYK, zrodzona z miłości do ekologii i chęci zmiany świadomości na jej temat w każdym zakątku Polski. Do Czystych Tatr dołączył więc Czysty Bałtyk, w ramach którego wolontariusze sprzątali plaże Półwyspu Helskiego oraz w Trójmieście. Mieliśmy okazję brać udział w obu tych akcjach, o czym opowiedzieliśmy Wam na naszej stronie — zapraszamy do przeczytania, jak wspaniałe były nasze wizyty w Tatrach i nad morzem.

Nieoceniona siła wolontariuszy

#odTATRpoBAŁTYK to jednak nie tylko te dwa wypełnione działaniami spotkania. To także, a nawet przede wszystkim, masa ochotników z całego kraju, którzy dbali o czystość swoich okolic — lasów, parków czy podwórek. Czysta Polska przeznaczyła na ten cel aż 5000 pakietów, w których znalazły się workoplecaki, 10 worków na śmieci o pojemności 60L, trzy sztuki rękawiczek oraz ekologiczna ściereczka do sprzątania domu. W ramach inicjatywy #posprzątaMY zrobili to, w czym są ekspertami — zaangażowali wielu wspaniałych ludzi w bycie ambasadorami idei dbałości o środowisko.

Zasłużona nagroda

Nie możemy doczekać się tego, na jakie kolejne pomysły wpadnie Stowarzyszenie Czysta Polska! Drogie koleżanki i drodzy koledzy, Wasza zaangażowanie w ekologię oraz zaraźliwy entuzjazm sprawiają, że dbanie o planetę jest nie tylko wartościowym zadaniem, ale też po prostu okazją do miłego spędzania czasu! Jesteśmy przekonani, że czeka nas wiele wspaniałych przygód, po których zostawimy idealny porządek. Do zobaczenia wkrótce!

Czytaj dalej
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie Miecia – nietypowa żółta śmieciarka, 13 września pojawiła się w Szkole Podstawowej
Czytaj więcej
25.09.2023