31.08.2022
Rusza trzecia edycja eko-programu dla szkół!!

Rozpoczynamy trzecią już edycję programu “Drużyna Sir PETera”! Dzięki Waszemu uczestnictwu zwiększamy świadomość dotyczącą segregacji odpadów, szerzymy wiedzę na temat troski o środowisko, a także współpracując z nauczycielami rozwijamy poprawne zachowania ekologiczne wśród najmłodszych.

Jak działamy?

Rekrutujemy szkoły podstawowe, które chcą umacniać wiedzę o środowisku wśród swoich uczniów. Pierwsze 1200 szkół otrzyma bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych, w których znajdują się m.in. zeszyty koordynatora klas 1-3 i 4-8 ze scenariuszami zajęć, propozycjami aktywności, zagadkami i zadaniami do wykonania.

Jak wyglądały poprzednie edycje?

W pierwszej edycji brało udział 101 placówek. Szybko jednak wieści o tym, że warto z nami działać, poszły w świat i kolejny program zgromadził aż 977 szkół! Wiemy jednak, że stać Was na więcej, a siła nauki jest wielka.

W ciągu ostatnich dwóch lat nauczyciele realizowali zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem bezpłatnych pakietów edukacyjnych. Dzieci zaś uczestniczyły w konkursach, w których do wygrania były m.in. tablice multimedialne i projektory, a także… odwiedziny Mieci!

Więcej na temat tego, co się działo przeczytacie w podsumowaniach pierwszej i drugiej edycji.

Co Was czeka?

Masa świetnej zabawy poprzez naukę o środowisku, jego ochronie, recyklingu i poprawnym segregowaniu odpadów. Podstawą nauki będą takie materiały dydaktyczne jak plany zajęć, karty pracy, animacje edukacyjne, quizy, komiksy i wiele innych. 

Uczniowie będą mieli również okazję wziąć udział w konkursie podsumowującym program, w którym czekają super nagrody jak np. wizyta ukochanej przez wszystkich Mieci! 

Co teraz?

Czas wypełnić zgłoszenie! Udział w naszym programie jest dobrowolny i bezpłatny. Zgłoszenia dokonać powinien dyrektor placówki lub osoba przez niego upoważniona poprzez formularz dostępny na stronie: https://druzynasirpetera.pl/zglos-szkole/

 

Regulamin znajduje się pod tym adresem: www.druzynasirpetera.pl

Niezwykle cieszy nas siła z jaką wzrasta liczba chętnych do udziału w naszym programie oraz to z jakim zaangażowaniem szerzona jest wiedza o re_kologii!

Dołącz do Drużyny!

Czytaj dalej
Światowy Dzień Recyklingu
18 marca to szczególnie ważna data dla wszystkich przyjaciół naszej Drużyny. Domyślacie się dlaczego? Ponieważ to właśnie dzisiaj obchodzimy Światowy
Czytaj więcej
18.03.2023