31.08.2022
Rusza trzecia edycja eko-programu dla szkół!!

Rozpoczynamy trzecią już edycję programu “Drużyna Sir PETera”! Dzięki Waszemu uczestnictwu zwiększamy świadomość dotyczącą segregacji odpadów, szerzymy wiedzę na temat troski o środowisko, a także współpracując z nauczycielami rozwijamy poprawne zachowania ekologiczne wśród najmłodszych.

Jak działamy?

Rekrutujemy szkoły podstawowe, które chcą umacniać wiedzę o środowisku wśród swoich uczniów. Pierwsze 1200 szkół otrzyma bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych, w których znajdują się m.in. zeszyty koordynatora klas 1-3 i 4-8 ze scenariuszami zajęć, propozycjami aktywności, zagadkami i zadaniami do wykonania.

Jak wyglądały poprzednie edycje?

W pierwszej edycji brało udział 101 placówek. Szybko jednak wieści o tym, że warto z nami działać, poszły w świat i kolejny program zgromadził aż 977 szkół! Wiemy jednak, że stać Was na więcej, a siła nauki jest wielka.

W ciągu ostatnich dwóch lat nauczyciele realizowali zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem bezpłatnych pakietów edukacyjnych. Dzieci zaś uczestniczyły w konkursach, w których do wygrania były m.in. tablice multimedialne i projektory, a także… odwiedziny Mieci!

Więcej na temat tego, co się działo przeczytacie w podsumowaniach pierwszej i drugiej edycji.

Co Was czeka?

Masa świetnej zabawy poprzez naukę o środowisku, jego ochronie, recyklingu i poprawnym segregowaniu odpadów. Podstawą nauki będą takie materiały dydaktyczne jak plany zajęć, karty pracy, animacje edukacyjne, quizy, komiksy i wiele innych. 

Uczniowie będą mieli również okazję wziąć udział w konkursie podsumowującym program, w którym czekają super nagrody jak np. wizyta ukochanej przez wszystkich Mieci! 

Co teraz?

Czas wypełnić zgłoszenie! Udział w naszym programie jest dobrowolny i bezpłatny. Zgłoszenia dokonać powinien dyrektor placówki lub osoba przez niego upoważniona poprzez formularz dostępny na stronie: https://druzynasirpetera.pl/zglos-szkole/

 

Regulamin znajduje się pod tym adresem: www.druzynasirpetera.pl

Niezwykle cieszy nas siła z jaką wzrasta liczba chętnych do udziału w naszym programie oraz to z jakim zaangażowaniem szerzona jest wiedza o re_kologii!

Dołącz do Drużyny!

Czytaj dalej
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie
Śmieciarka Miecia odwiedziła zwycięską Szkołę Podstawową w Augustowie Miecia – nietypowa żółta śmieciarka, 13 września pojawiła się w Szkole Podstawowej
Czytaj więcej
25.09.2023